Tisztelt Ambassador Club Tagok! Kedves Barátaink!

Gyakran visszatérő kérdés, hogy miképpen kell beállítani helyesen az ambassadoros email fiókokat, ezért fogadja mindenki szeretettel a most következő részletes útmutatót, ahol leírjuk – lépésről-lépésre – a pontos menetet.

A leírás (ismertető) egy Mozilla Thunderbird levelezőszoftver beállítását mutatja, de gyakorlatilag nem sokban különbözik a Microsoft Office, vagy a Windows Mail, vagy más levelezőszoftverek beállításának menete, sőt, az okostelefonokon található Email beállításo kis hasonlóan történnek.

Nem kell megijedni az ördöngösnek látszó feladattól!

Aki nem mélyül el a napi számítástechnika bonyodalmaiban, annak is egyszerű a feladat; nem szabad elfelejteni, hogy nem kerget senkit a tatár, nyugodtan, figyelmesen, lépésről-lépésre haladva az is meg tudja tenni, akinek egyébként egy számítógép bekapcsoló gombjának üzembe helyezése is felér egy pilótavizsgával…

1. Beállítás alapadatai

Bevezetőül – meg azoknak, akik kicsit jobban értenek a beállításhoz – leírjuk azokat a technikai adatokat, amelyeket használni kell, használni fogunk

Az email (postafiók) típusa  IMAP
Bejövő levélkiszolgáló:  imap.maxer.hu
Bejövő levélkiszolgáló port (csatorna)  száma:  993
Bejövő levélkiszolgáló felhasználói név:  Teljes email cím
()* 
Bejövő levélkiszolgáló jelszó:  Mindenkinek, külön-külön, megküldjük
Bejövő levélkiszolgáló kapcsolat biztonsága:  SSL/TLS
Bejövő levélkiszolgáló hitelesítési típusa:  Titkosított jelszó
Kimenő levélkiszolgáló:  smtp.maxer.hu
Kimenő levélkiszolgáló port (csatorna) száma:  587
Kimenő levélkiszolgáló felhasználói név:   Teljes email cím
(vezeteknev.utonev@ambassador- xxxxx.hu)*
Kimenő levélkiszolgáló kapcsolat biztonsága:  STARTTLS
Kimenő levélkiszolgáló hitelesítési típusa:  Titkosított jelszó

* Megjegyzés: Minden egyes klubunknak saját domain neve van, így a @ jel utáni „ambassador-xxxx.hu részt az alábbiakkal kell – értelemszerűen – helyettesíteni:

Székesfehérvár ambassador-alba.hu
Budapest ambassador-budapest.hu
Cegléd ambassador-cegled.hu
Duna ambassador-duna.hu
Kisbér ambassador-kisber.hu
Pécs ambassador-pecs.hu

* Megjegyzés: Az email címek képzése egységes elv szerint történt; VezetéknévpontUtónévkukacdomainnév ()

2. Az email fiók beállítása lépésről-lépésre

a.) Telepítsük fel (ha nem lenne), majd kapcsoljuk be, indítsuk el az általunk használni kívánt levelezőprogramot.

Ahogyan a bevezetőben említettük, az útmutatót a magyar nyelvű, ingyenes, nagyon sokoldalú, erős és biztonságos, stabil Mozilla Thunderbird nevű levelezőprogramon keresztül mutatjuk be.

A hivatkozásra történő kattintással – aki szeretné használni, vagy kipróbálni) – a program hivatalos letöltési oldalára kerül.

b.) A Postafiókok résznél, az Új postafiók létrehozása alatt kattintsunk az E-mail feliratrauj-email-fiok-letrehozasa-001

c.) A feljövő ablak alján kattintsunk az Ugorja át ezt, és használja a meglévő email címet feliratra

uj-email-fiok-letrehozasa-002

 d.) Az újabb feljövő ablakban lévő adatokat töltsük ki (sárgával jelölt mező), alatta hagyjuk bejelölve a Jelszó megjegyzése mezőt, majd alul kattintsunk a Folytatás feliratra.

Az adatok kitöltéséhez a javaslat:

Név: Titulus Vezetéknév Utónév (Ambassador Club XXXX)
(Itt lehet, szabad, sőt ajánlatos az ékezetes írásmód, a címzett ezt a mezőt látja, rögtön érzékeli a küldő adatait.)

Email cím:
(Itt már tilos az ékezetes karakterek használata, ez a teljes és pontos email címünk)

Jelszó: A webmestertől kapottj elszó, nagyon pontosan és figyelmesen beírva. A kis- és nagybetűk számítanak, fontosak.

Jelszó megjegyzése: Hagyjuk bejelölve a négyzetet, kivéve akkor, ha többen használnak egy számítógépet, és nem szeretnénk levelezésünket mások tudomására hozni (nem mintha világrengető titkokat email-ben közölnénk, de mégis…).

Ha nem hagyjuk bejelölve a négyzetet, akkor minden alkalommal kézzel kell beírnunk.

uj-email-fiok-letrehozasa-003

e.) A szolgáltatónk levelezőszervere úgy van beállítva, hogy használja az automatikus felderítést és beállítást, és a Thunderbird képes a szerver-kommunikációra (párbeszéd eredménye sárga mezővel jelölve) – mindezzel azt érjük el, ha az előzőekben jól és pontosan írtuk be az adatainkat, majd a Befejezés feliratra kattintunk, akkor az elektronikus postafiókunk készen is van 99,9 %-nyira, már tud levelet fogadni, már csak a „csicsázás”, a finombeállítás maradt számunkra.

uj-email-fiok-letrehozasa-005

f.) A további beállításokra azért van szükség, hogy egyrészt a címzett megfelelő módon (informatív és esztétikai módon) lássa az általunk megadott adatokat, másrészről pedig a levelezőprogramunknak adjunk bizonyos útmutatót arra vonatkozóan, hogy milyen módon kezelje a bejövő leveleket (pl. a spamszűrést is itt állíthatjuk be).

A Befejezés feliratra történő kattintást követően a levelezőnkben, a bal oldalon meg fog jelenni az email fiókok között az új email cím, a finomhangoláshoz kattintsunk az új email címre, majd ezt követően kattintsunk a Postafiók tulajdonságainak megtekintése feliratra.

 uj-email-fiok-letrehozasa-006

g.) A sárgával jelölt területen lévő adatokat értelemszerűen töltsük ki, ha szükséges, javítsuk át a program által megadott adatot, majd ezt követően alul kattintsunk az OK feliratra.

uj-email-fiok-letrehozasa-007

h.) A következő lépésben kattintsunk a bal oldali oszlopban a Kiszolgáló beállításai feliratra, majd a felületen nincs más tennivalónk, mint bejelöljük alul, a sárga mezőben látható 2 négyzetet, és az OK feliratra kattintunk.

 uj-email-fiok-letrehozasa-009

i.) A Levélszemét-beállítások résszel – tulajdonképpen be is fejezzük a levelezőfiókunk beállítását (a további menüpontok úgy jól vannak, ahogyan vannak, az ínyencek végiglépkedve a lehetőségeken, még jobban testre szabhatják az elektronikus levelezésüket).

A Levélszemét működésének beállításainál csak egyetlen apró trükköcske lesz, a többi egyszerű, mint a wc mellé pisilés…

A sárgával jelölt terület beállításait kell bemásolni a saját levelezőbe, ami nem áll másból, mint a kattintgatásokból, a jelölőnégyzetek bejelöléséből.

Figyelem: A „Ne jelölje meg automatikusan levélszemétként…” résznél nem kell csodálkozni, ha nem lesz ennyi beállítási lehetőség (pl. Google Contacts), annyit kell bejelölni, amennyink van. (A bemutató olyan levelezőrendszeren készült, amin már volt/van sok más beállítva.)

Figyelem: Az alulról a második Másik: mezőt most még senki ne keresse, itt van az a kis trükk, ami az előbb említésre került: A Junk (Levélszemét) mappa akkor jön létre a postafiókunkban, ha itt minden (a mintában látható) jelölőnégyzetet bejelöltünk, majd az OK feliratra kattintottunk.

uj-email-fiok-letrehozasa-010

Újból lépjünk vissza a levélszemét beállításaihoz, és ekkor már halványan látni fogjuk a mezőben a Junk mappa létrejöttét; az előtte lévő jelölőmezőbe kattintsunk, és ekkor a levélszemétnek érzékelt dolgokat a rendszer a Junk (levélszemét) mappába fogja hajigálni egy idő után.

Az OK feliratra kattintva használatba is lehet venni a levelezőprogramunkat.

Az email-ek webes felületen keresztül is megtekinthetőek a felhasználói név (email cím) és a jelszó birtokában, az alábbi címek bármelyikén:

https://webmail3.hu

(ha a jelszavunkat kívánjuk önállóan, a webmester segítsége nélkül, módosítani, akkor az alábbi webes elérhetőséget használjuk)

https://control.maxer.hu/?s=webmail1

(ugyancsak webes felületről elérhető a cím, csak a jelszó önálló beállítására itt sincs lehetőség)

https://control.maxer.hu/?s=webmail2

Ha valami kérdés még maradna, segítségre van szükség, akkor nyugodtan lehet a webmesterhez/üzemeltetőhöz fordulni.

Remélem, segítettem!